18ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 08-02-2009

Μαυροπηγη - Ελλήσποντος 0 - 4

Με μια σημαντική απουσία ξεκίνησε ο Ελλήσποντος αφού δεν είχε στο δυναμικό του τον Βοριαζίδη Χρήστο (ΒΟΡΙΑΣ) (κόκκινη κάρτα), μια μεγάλη απώλεια για την ομάδα.

2’ ένα σουτ για την Μαυροπηγή από τον Τσιολάκη για να διώξει σε κόρνερ ο Μωισίδης (ΜΩΙΣ).
11’ αιφνιδιάζει ο Ελλήσποντος με μια ωραία μπαλιά από τον Αντωνιάδη Γ. για να κάνει το 0–1 ο Αθανασιάδης (ΧΑΜΠΟΣ) με ένα ωραίο σουτ. Ο Αθανασιάδης βρίσκεται σε πολύ καλή φόρμα αφού στα τρία τελευταία ματς σκοράρει, ενώ σήμερα όπως αποδείχτηκε στη συνεχεία είχε μεγάλα κέφια (ΧΑΤ ΤΡΙΚ).
20’ ένα ακόμα σουτ από τον Τσιολάκη περνάει άουτ.
24’ ο Σαλονικίδης βγάζει στον Αντωνιάδη Θ. για να σουτάρει και να μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
25’ ο Αντωνιάδης Θ. σεντράρει στον Αθανασιάδη και με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ θα κάνει το 0–2 πανηγυρίζοντας έντονα και τρέχοντας στον πάγκο της ομάδας αφιερώνοντας το γκολ στον Κοκκινίδη Α. αγκαλιάζοντας τον.
26’ ο Συμελίδης Π. δίνει στον Αντωνιάδη Θ. ο οποίος σουτάρει άουτ.
32’ ένα σουτ για την Μαυροπηγή από τον Δημητρίου θα περάσει άουτ.
35’ ο Σαλονικίδης δίνει στον Ευθυμιάδη ο οποίος επιχειρεί ένα ωραίο σουτ που καταλήγει άουτ.
36’ ένα σουτ από τον Βαμι θα περάσει ελάχιστα άουτ.
38’ η Μαυροπηγή θα κερδίσει πέναλτι από τον Αντωνιάδη Γ.
Το πέναλτι αναλαμβάνει να το εκτελέσει ο Τσιoλάκης ο οποίος ενώ ήταν ο καλύτερος παίκτης για την Μαυροπηγή και στα δυο ημίχρονα αποδείχτηκε και ο μοιραίος παίκτης αφού ο Μωισίδης απέκρουσε το πέναλτι πέφτοντας στην σωστή γωνία κρατώντας το 0–2.
Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε επάξια στην Αθλητική Ένωση Ελλησπόντου.
49’ ο Αντωνιάδης Γ. εκτελεί φάουλ από πολύ κοντά αλλά η μπάλα βρίσκει πάνω στο τείχος.
50’ ο Αντωνιάδης Θ. βγάζει πολύ ωραία μόνο του τον Παπαδόπουλο (ΜΙΣΤΙΚ) ο οποίος βάζει ένα πολύ όμορφο γκολ 0–3.
52’ ένα σουτ πάλι από τον Τσιολάκη θα περάσει άουτ.
54’ ο Παπαδόπουλος περνάει στον Μεντεσίδη για να σουτάρει άουτ.
57’ ο Συμελίδης Π. μετά από φοβερές ενέργειες δεν θα καταφέρει να κάνει το γκολ από πολύ κοντά.
60’ ο Μεντεσίδης δίνει στον Συμελίδη Π. ο οποίος σουτάρει για να απόκρουση ο Λαζαρίδης.
64’ ο Ευθυμιάδης με ατομική ενέργεια σουτάρει πολύ ωραία αλλά περνάει άουτ.
65’ την θέση του Μεντεσίδη λόγω τραυματισμού παίρνει ο Ποσινακίδης (ΤΣΙΤΣΟΣ).
Στο 67’ μετά από μπαλιά του Ποσινακίδη ο Αθανασιάδης σουτάρει άουτ.
68’ ο Τσαβδαρίδης (ΤΣΑΒΙ) δίνει στον Αθανασιάδη για να πλασάρει και να κάνει το 0–4.
73’ ο Παπαδόπουλος βγάζει μια ωραία σέντρα για τον Συμελίδη Ν. οποίος σουτάρει πάνω από τα δοκάρια. Ο ΜΙΣΤΙΚ σήμερα έδειξε ότι έβλεπε όλο το γήπεδο με τις πολύ καλές μπαλιές που έβγαζε.
79’ στη θέση του Αθανασιάδη περνάει ο Πειμανίδης (ΓΙΟΥΡΑΣ).
81’ ο Αντωνιάδης Θ. δίνει στον Συμελίδη Π. και αυτός κάνοντας τα «μαγικά του» σουτάρει για να διώξει σε κόρνερ πάνω από την γραμμή ο Χαλυβόπουλος.
83’ ο Πειμανίδης δίνει στον Ποσινακίδη ο οποίος κάνει ένα πολύ ωραίο σουτ για να μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
Παίκτης με μεγάλη άξια ο Αντωνιάδης Θ. ο οποίος επέδειξε πνεύμα ομαδικότητας, συνεργασίας και θέλοντας να δώσει ευκαιρίες σε νέα και άπειρα παιδιά για να μπορούν να αγωνίζονται με ήθος, αφού ενώ ήταν μόνος και μπορούσε να σκοράρει
85’ προτίμησε να δώσει στον Πειμανίδη τον οποίο πρόλαβαν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της Μαυροπηγής.

Στους διακριθέντες οι : Συμελίδης Π. ο οποίος δείχνει ότι έχει φοβερές δυνατότητες, ο Αντωνιάδης Γ. που από τότε που πέρασε πίσω έδεσε η άμυνα και ο Μεντεσίδης δείχνοντας όμως ότι του λείπουν παιχνίδια για να πάρει τον αέρα και να μπει στο πνεύμα των αγώνων.
Κορυφαίοι: ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ (ΧΑΜΠΟΣ), ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ (ΤΣΑΒΙ) και ΜΩΙΣΙΔΗΣ (ΜΩΙΣ).
Διαιτητής : Δραγώγιας. Επόπτες : Μαργαρίτης και Κωτούλας.